Zorganizowane w dniach 21-22 czerwca 2023 roku dwie edycje wydarzeń, były pełne informacji o nowych trendach w pracy dla młodych w XXI wieku. Zobacz filmy o wydarzeniach i posłuchaj czego mogli dowiedzieć się młodzi uczestnicy.

Projekt ENIGMA poza zajęciami dodatkowymi i pozalekcyjnymi oraz konkursami dla młodych ludzi zakładał także realizację wydarzeń promujących wśród młodzieży matematykę i informatykę. Celem zorganizowanych wydarzeń było zachcenie dzisiejszych licealistów i uczniów szkół podstawowych do wyboru przyszłej ścieżki zawodowej związanej zawodami z szeroko rozumianego spektrum analityki matematycznej oraz informatyki i robotyki. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy dwie edycje Metropolitalnych Targów Pracy i Edukacji: "PRZYSZŁOŚĆ TO NIE ENIGMA - Praca dla młodych w XXI wieku”.

Zgodnie z zamierzeniem stworzyliśmy niezwykłą atmosferę przypominającą styl amerykańskiego college'u. Młodzi uczestnicy mogli wygodnie usiąść na kocach lub leżakach i posłuchać prezentacji, m.in. o specyfice pracy w branży informatycznej. W międzyczasie mieli okazję skosztować kanapek a la Subway i świeżej lemoniady.

Ważnym elementem wydarzeń był cykl wykładów prowadzonych przez przedstawicieli wiodących firm IT z Poznania oraz firm ogólnopolskich. Tematyka wykładów dotyczyła globalnych trendów, innowacji, kompetencji przyszłości w zakresie IT, bezpieczeństwa w Internecie, grywalizacji, własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji, ochrony konsumenta, władztwa podatkowego w Internecie, a także wiedzy i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, baz danych, aplikacji mobilnych itp.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez firmę ANTON EAT Sp. z o.o. na zlecenie Stowarzyszania Metropolia Poznań i są częścią projektu "ENIGMA - Wsparcie nauczania matematyki i informatyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Metropolii Poznań" realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy do obejrzenia filmów o wydarzeniach PRZYSZŁOŚĆ TO NIE ENIGMA.fundusze

polska

samorzad wojewodztwa wielkopolskiego

logo ue rgb 1

Newsletter

Zapisz się do naszej listy subskrybentów, aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualności o wydarzeniach w Twojej okolicy