W dniach 14-27 czerwca 2023 roku w ramach projektu ENIGMA odbył się cykl szkoleń online dla nauczycieli ze szkół z terenu Metropolii Poznań. Szkolenia umożliwiły nauczycielom uzyskanie dodatkowych kompetencji, istotnych m.in. podczas prowadzenia zajęć dla uczniów z Ukrainy. Zapraszamy do zapoznania się ze szkoleniami, które zamieszczamy poniżej.

Szkolenia przeznaczone były dla nauczycieli z 222 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Poznania i całego terenu Metropolii Poznań. Każda ze szkół w związku z realizacją projektu ENIGMA została wyposażone w zestaw sprzętu składający się z laptopa, tablicy multimedialnej i projektora.

Program szkoleń online podzielony był na dwie podstawowe części:

  1. Wykorzystanie oprogramowania do tłumaczenia treści przekazywanych podczas procesu nauczania, w tym w czasie rzeczywistym (3h).
  2. Przegląd i wprowadzenie do programów opensource z ukraińską wersją językową, wspomagających proces nauczania, w tym w zakresie przedmiotów matematycznych i informatycznych (3h).

W zakresie tematyki dotyczącej narzędzi elektronicznych (np. oprogramowania, platform edukacyjnych, aplikacji mobilnych, narzędzi do komunikacji online, systemów zarządzania treścią itp.) nauczycieli mieli możliwość zapoznania się z funkcjami narzędzi, które mogą być skutecznie wykorzystane w procesie nauczania, a także uzyskali wiedzę na temat praktycznych ich zastosowań (w tym w zakresie interaktywnych zadań z dziedziny matematyki i informatyki).

Część 1: Wykorzystanie oprogramowania do tłumaczenia treści przekazywanych podczas procesu nauczania, w tym w czasie rzeczywistym (3h).

Część 2: Przegląd i wprowadzenie do programów opensource z ukraińską wersją językową, wspomagających proces nauczania, w tym w zakresie przedmiotów matematycznych i informatycznych (3h).

Wykonawcą szkoleń była Fundacja ALE Nauczanie z Przeźmierowa.

fundusze

polska

samorzad wojewodztwa wielkopolskiego

logo ue rgb 1

Newsletter

Zapisz się do naszej listy subskrybentów, aby otrzymywać najnowsze informacje i aktualności o wydarzeniach w Twojej okolicy